agencja autorska ananke agencja autorska ananke  
ananke
wydawnictwo
książki
publikacje różne
promocje
plany wydawnicze
współpraca
recenzje
agencja autorska
oferta
imprezy
wspomnienia
linki
kontakt

Ideą naszego wydawnictwa jest przygotowywanie publikacji na najwyższym artystycznie poziomie, a to oznacza, że sięgamy po autorów i twórców najwyższej klasy, łączymy ich artystyczne wizje na zasadach równoprawnych – bowiem i tekst, i ilustracje występują w książce na tych samych prawach – pozwalamy, by wzajemnie się uzupełniały i przenikały. Trafne skojarzenie duetu autor-ilustrator to szansa, że powstanie książka, która podbije serca czytelników – dużych i małych – stanie się lekturą przekazywaną z rąk do rak, wędrującą wraz z nami przez życie – po prostu, stanie się… książką ponadpokoleniową!

Ta idea przyświecała nam przy wydawaniu
Na tapczanie
duetu K. Ćwikliński - E. Lutczyn

okladkaKsiążka Na tapczanie autorstwa duetu Krzysztof Ćwikliński i Edward Lutczyn trafiła na deski teatru! Premiera odbyła się 9 listopada 2007 r. podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży KON-TEKSTY III w Poznaniu. Godzina nieprzerwanego, pysznego śmiechu czyli:
Mini wykłady na tapczanie

reż. Lech Chojnacki, muzyka Piotr Klimek

 

Mimo upływu lat książka wciąż żyje i funkcjonuje w artystycznych kręgach, pełniąc rolę pożądanego towarzysza spotkań, na którego inspirację zawsze liczyć można.
 
W zamyśle wersja druga 'Na tapczanie'. Wzbogacona o kolejne równie celne teksty, w innej odsłonie i odmiennej oprawie. Już jestem niecierpliwa, by powitać na tapczanie nowe zwierzaki!! 
© Copyright Agencja Autorska ANANKE 2021